Lékárna pohoda.cz

ACC 20mg/ml sirup 100ml

ACC 20mg/ml sirup 100ml

Cena:

106,00 

Výrobce:

SALUTAS PHARMA GMBH, BARLEBEN

Kat. číslo:

3562825

Dostupnost:

skladem

Doplňující informace:

Doplněk stravy.

Volně prodejný léčivý přípravek.

Pečlivě pročtěte příbalové informace!

Počet kusů:

  

Upozornění:

Poslední kusy s expirací 07/2024.

Informace o zboží

Přípravek se užívá k léčbě onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu a jsou spojena s obtížným vykašláváním.
Přípravek je určen k léčbě dětí od 2 let věku, dospívajících a dospělých.

Léčivá látka acetylcystein patří do skupiny látek nazývaných mukolytika. Rozpouští složky, které způsobují vazkost hlenu.
Tím snižuje vazkost hlenu, usnadňuje vykašlávání a pomáhá odstraňovat hlen z dýchacích cest. Acetylcystein má také antioxidační účinek.
Acetylcystein díky tomuto účinku zajišťuje ochranu buněk před škodlivými volnými radikály, takto chrání například buňky v plicní tkáni před poškozením.
Bez porady s lékařem může být přípravek užíván při akutních onemocněních dýchacích cest provázených tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem, jako je akutní zánět průdušek nebo průdušnice.
Na doporučení lékaře se přípravek užívá u chronických onemocnění dýchacích cest provázených tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem, jako je chronický zánět průdušek, průdušnice, průduškové astma, bronchiolitida (zánět průdušinek), mukoviscidóza (cystická fibróza, vrozená porucha zkapalňování hlenů), bronchiektázie (rozšíření průdušek), dále při léčbě zánětu hrtanu.

Neužívejte ACC 20 mg/ml sirup:

• Jestliže jste alergický(á) na acetylcystein nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.
• Trpíte-li žaludečními nebo dvanáctníkovými (duodenálními) vředy.
• Přípravek se nesmí podávat dětem do 2 let z důvodu možného zablokování dýchacích cest nahromaděným hlenem.

Pokud současně užíváte ACC 20 mg/ml sirup a antitusika (léky tlumící kašel), může pro snížení kašlacího reflexu dojít k nebezpečnému hromadění vytvořeného hlenu v dýchacích cestách.

Dávkování:

• Dospělí a dospívající od 14 let: 10 ml sirupu 2-3krát denně, což odpovídá 400 - 600 mg acetylcysteinu denně.
• Děti a dospívající od 6 do 14: let 5 ml sirupu 3-4krát denně, což odpovídá 300-400 mg acetylcysteinu denně.
• Děti od 2 do 5 let: 5 ml sirupu 2-3krát denně, což odpovídá 200- 300 mg acetylcysteinu denně. K odměření dávky použijte přiloženou odměrku nebo dávkovací stříkačku. 10 ml roztoku odpovídá polovině odměrky anebo dvěma náplním dávkovací stříkačky. ACC 20 mg/ml sirup se užívá po jídle. Účinek acetylcysteinu na snížení vazkosti hlenu a podporu vykašlávání je zesílen zvýšením příjmu tekutin. Čtěte podrobně příbalový leták.

Složení:

LÉČIVÁ LÁTKA JE ACETYLCYSTEINUM. JEDEN ML SIRUPU OBSAHUJE ACETYLCYSTEINUM 20 MG. POMOCNÉ LÁTKY JSOU: SODNÁ SŮL KARMELOSY, METHYLPARABEN (E 218), NATRIUM-BENZOÁT (E 211), DINATRIUM-EDETÁT, ROZTOK HYDROXIDU SODNÉHO 100 G/L, DIHYDRÁT SODNÉ SOLI SACHARINU, ČIŠTĚNÁ VODA, TŘEŠŇOVÉ AROMA (OBSAHUJE BENZYLALKOHOL A PROPYLENGLYKOL).


Komentáře ke zboží

Nový komentář

Zatím nejsou žádné komentáře k tomuto zboží.

Poslední kusy s expirací 07/2024.


Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů